Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FERMA 2022

25 lutego27 lutego

Miejsce: Bydgoszczy w dniach 25-27 lutego 2022

 

FERMA 2020 – podsumowanie Informacja prasowa DLG Agrofood:

Targi Ferma – największe specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce
W dniach 14 -16 lutego 2020 w Łodzi, w halach EXPO oraz sąsiadującej z nią MOSiR odbyła się 23 edycja Międzynarodowych Targów FERMA. Impreza przyciągnęła 25 000 fachowców produkcji zwierzęcej z całej Polski, ugruntowując tym samym pozycję specjalistycznej imprezy dla profesjonalistów branży hodowlanej.

Podczas FERMY 255 wystawców zaprezentowało bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, aplikacje do zarządzania hodowlą, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki. Odnotowano obecność firm z 14 państw, w tym z tak odległych państw jak Pakistan, Kanada czy Korea Południowa.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W ponad 20-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. W tym roku wygłoszone zostały 32 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabrakło tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, czy prof. Z. Pejsak.

Drugiego dnia targów odbyła się debata pt. „Wyzwania polskiego rolnictwa w obliczu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej” z udziałem m.in. zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii Pani lek. wet. Katarzyny Piskorz i Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza. Bardzo interesujący okazał się panel dyskusyjny prowadzony przez dr. Ryszarda Kujawiak i Martina Ziaję pt. „Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? – fakty i mity“, a ożywiona dyskusja jaka wywiązała się w trakcie jego trwania, przekroczyła założone ramy czasowe panelu.

Z kolei dla hodowców drobiu i producentów jaj interesującą okazała się piątkowa debata pt. ”Nadprodukcja jaj w Polsce, przyszłość chowu klatkowego, masowe >ualternatywnianie< ferm, rosnące wymagania handlu nowoczesnego”, przygotowana przez  Krajową Izbę Producentów Drobiu i Pasz.

Po raz kolejny funkcjonowała Strefa Wiedzy zorganizowana we współpracy z firmą Sano w ramach, której niezależni eksperci – praktycy udzielali indywidualnych porad dla hodowców bydła, trzody chlewnej i drobiu.

Tradycyjnie już Komisja Konkursowa składająca się z członków Łódzkiej Izby Rolniczej nagrodziła produkty wystawców, wręczono 16 Złotych Medali i 9 Znaków Nowość. Pełna lista nagrodzonych na https://targiferma.com.pl/pl/program/nowosci-medale/

 

Szczegóły

Start:
25 lutego
Koniec:
27 lutego
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://targiferma.com.pl/

Organizator

DLG International GmbH
View Organizator Website